Co je lepší školní aktovka či batoh?

Je lepší školní aktovka či batoh?

Otázka výběru správné školní aktovky či batohu, je jednou z otázek, kterou rodiny často řeší. Výběr špatné a těžké aktovky či batohu může negativně ovlivnit vývoj dítěte a může ohrozit i zdraví jeho páteře. Rádi bychom zde poskytli důležité informace o výběru správné školní aktovky či batohu.

Co může způsobit špatný výběr aktovky či batohu?

Přestože se aktovky a batohy mohou zdát jako nejpohodlnější varianta pro rostoucí děti, nevhodně zvolená aktovka či batoh může vést k různým poruchám pohybového aparátu, jako jsou bolesti ramen, krku a zad. Nesprávně používané aktovky či batohy mohou urychlit rozvoj zakřivení páteře, které může vzniknout v důsledku neúměrného zatížení páteře a způsobit kompresi nervů.

Velmi důležité jsou popruhy.

Vyberte aktovku či batoh, který odpovídá velikosti vašeho dítěte, a ujistěte se, že popruhy jsou široké (asi 5 cm), měkké a podporují rovnoměrné rozložení hmotnosti aktovky či batohu. Rozhodněte se také pro aktovku či batoh s hrudním nebo bederním pásem. Stahovací pásky v horní části aktovky či batohu jsou důležité pro rovnoměrné rozložení zátěže.

Rádi bychom Vám nabídli školní aktovky a batohy z naší kolekce.

Lumi 23 a 01
403 13 extreme monster truck 01
Prim 23 a 01
školní batoh topgal endy 22016

Mezi zády a aktovkou či batohem by neměla být žádná mezera.

Nesprávné nošení aktovky či batohu způsobuje napětí a bolest svalů ramen, krku a zad. Spodní část batohu by neměla být více než 5 cm pod pasem. Ujistěte se, že mezi batohem a zády školáka není žádná mezera.

Nenoste na jednom rameni.

Pokud se aktovka či batoh nosí na jednom rameni, vytváří to příliš velký tlak na páteř. U dospívajících dětí může tento stav vést k zakřivení páteře. Povzbuďte své děti, aby používaly své batohy s dvojitým ramenním popruhem, aby se váha rozložila rovnoměrně a páteř byla vyvážená.

Zkontrolujte hmotnost aktovky či batohu.

Hmotnost aktovky či batohu by neměla přesáhnout 10 procent hmotnosti školáka. Zabalte učebnice a sešity vhodné pro jeho každodenní výuku a odstraňte zbytečnosti. Těžší učebnice umístěte blíže k zádům a lehčí dále.

Rozhodněte se pro barevné.

Rozhodněte se pro aktovku či batoh z lesklých nebo fosforeskujících materiálů. Díky tomu bude vaše dítě viditelnější v průběhu zimních měsíců a ochrání ho před potenciálními nehodami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: