Jak si vytvořit vlastní styl pomocí barev?

Vlastní styl pomocí barev

Nezaměnitelná je role barev v každé oblasti našeho života. Od módy až po dekorace v každé oblasti cítíme sílu a energii barev. Například pečlivě vybíráme barvu sedací soupravy, aby ladila s ostatním nábytkem v domě. Barevné kombinace jsou součástí našeho každodenního života.

Barvy ovlivňují naši životní energii. Známe význam barev a sílu, kterou vyzařuji? Naše nerozhodnost stoupá při snaze kombinovat různé barevné kousky. V této části našeho článku jsme pro vás dali dohromady ty nejkrásnější barevné kombinace.

Barvy vzájemně kompatibilní

Ač si to neuvědomujeme, síla barev je v našem životě velmi důležitá a někdy můžeme vytvořit nevšední vzhled, i když k obyčejné barvě přidáme malý barevný doplněk, koupený na rohu našeho domu.

Barevné kategorie se ve světě módy dělí na dvě – teplé a studené. Teplé barvy jsou žlutá, oranžová, růžová, červená a cihlová. Studené barvy jsou námořnická modrá, modrá, fialová, tyrkysová, zelená a světle zelená. Černá, bílá a šedá jsou neutrální barvy.

Když se černá barva, která je symbolem autority a moci, spojí s barvou, kterou preferujeme, objeví se živý vzhled. Mezi nejpreferovanější barvy patří například růžová, modrá, červená.

Černé kalhoty, košile, blejzry nebo bundy patří k nepostradatelným věcem v našem šatníku. Spolu s oblečením nás může doprovázet černá taška přes rameno ve sportovních i stylových kombinacích. Černé boty jsou vždy trendy.

Bílá barva, která je vnímána jako symbol čistoty, je také často  preferovanou barvou po černé. Výrazný vzhled získáme, když ji zkombinujeme s neobvyklými barvami, jako je fuchsiová, tyrkysová, pudrová, vínová, oranžová.

Bílé modely triček lze v létě snadno kombinovat s džínami. Bílá je také často preferovaná barva lněných látek. Látkové kalhoty bílé a krémové barvy jsou nezbytné prvky každého šatníku.

Černobílé kombinace jsou také často preferovány v obchodním světě, ve velkých organizacích a dokonce i v každodenním životě. Většina lidí volí tuto barevnou kombinaci kvůli jejímu vysokému stupni harmonie.

Můžeme zkoumat nové barevné odstíny, když si nejsme jisti harmonií barev? Svou nerozhodnost na toto téma můžeme ukončit tím, že si přečteme tento článek do konce. 

Jaké barvy jsou kompatibilní s šedou?

Tato barva odráží pocity klidu, stability a flexibility. Zmínili jsme, že šedá je v módním průmyslu nazývána neutrální barvou. Můžeme říci, že šedá, která je čistou a jasnou barvou díky své neutrálnosti, je docela harmonická při použití s ​​barvami, jako je červená, růžová, modrá, zelená, oranžová a fialová. I když ji lze v létě často používat v doplňcích, jako jsou tašky a boty, je to barva, která se často používá u svetrů v zimních měsících. Protože je šedá taky neutrální barva ve výzdobě, je často preferována. V dekoraci neodráží intenzivní a dusný vzduch jako černá nebo velmi jasný vzduch jako bílá. Zejména v kombinaci s bílou odráží velmi prostornou a světlou atmosféru domova. Můžeme použít i šedou se dvěma podobnými barevnými odstíny. Lze ji například kombinovat s červenou a růžovou, se žlutou a zelenou, s modrou a fialovou.

Příklady harmonie  se šedou barvou jsou na následujících fotkách.

Porto 22 a 01
studentský batoh topgal suri 20047
403 13 football player10 01 04
Bgm 22 PRIM 22 C 01

Jaké barvy jsou kompatibilní s hnědou?

Hnědá, hlavní postava retro trendu v módním průmyslu, se vlastně používá neustále. Rozhlédneme-li se kolem sebe, můžeme ji spatřit jako barvu podlahy, stolu, dveří a mnoho dalších důležitých dekorativních prvků domu. Krémové, béžové, růžové a zelené odstíny vytváří jedinečnou harmonii s hnědou. Svůj vzhled můžete posunout na další úroveň například tím, že si pořídíte doplněk vhodný pro podzimní a zimní módu s látkovými kalhotami v hnědých tónech, růžovým svetrem a krémovými kozačkami. Hnědá má také mnoho odstínů a vidíme, že každý z nich má samostatné použití ve výzdobě. Např. norková barva je nepostradatelnou barvou ve výzdobě a lze ji kombinovat se světlými odstíny modré, fialové, šedé. Můžeme dokonce vnést do našeho pokoje závan čerstvého vzduchu se světlou růžovou, která dodá trochu jemnosti.

Jaké barvy jsou kompatibilní se zelenou?

Zelená symbolizuje mír a bezpečí. Zelená má také mnoho různých barevných odstínů jako je tmavě zelená, světle zelená, smaragdová zelená, vodní zelená. Mezi těmito tóny je v posledních letech často preferována zejména vodní zelená. Velmi nápadný vzhled s barevnou shodou získáme, když zkombinujeme zelené tričko s džínami. Vitalitu svého vzhledu můžeme zlepšit použitím zelených odstínů ve svých doplňcích. V oblečení můžeme kombinovat zelenou barvu s hnědou, žlutou, krémovou a černou. Khaki zelenou můžeme kombinovat s bronzovou, zlatou a měděnou, oranžovou a červenou. Smaragdově zelená má duši evokovanou svým drahokamovým leskem. Pokud máme smaragdově zelený nábytek nebo pokud se naše kombinace skládá z této barvy, můžeme ji zkombinovat se světlými barvami, aby se jiskra smaragdově zelené dostala do popředí.

Příklady harmonie  se zelenou barvou jsou na následujících fotkách.

Lumi 22 c 01
0 59522 01
Digital 22b 01

Jaké barvy jsou kompatibilní s růžovou?

Růžová barva symbolizuje soucit, přátelství a blízkost. Je to barva, kterou obecně preferují ženy. V posledních letech se ve společnosti stále častěji objevuje. Kombinace vytvořených s růžovou mohou být velmi zdařilá díla a rovněž velmi nepovedená a proto by se mělo vybírat co nejpečlivěji. Velmi oblíbené jsou také odstíny růžové barvy. Je docela kompatibilní se zelenými a modrými odstíny. Často se také kombinují při dekoraci se světle žlutými a béžovými barvami. Vidíme, že teplá růžová barva přenáší svou vlastní barvu do popředí v kombinaci s bílými a špinavě bílými odstíny.

Příklady harmonie  s růžovou barvou jsou na následujících fotkách.

školní batoh topgal endy 22005
403 13 sweet fairy 01 04
403 13 cat 01
Lumi 22 a 01

Jaké barvy jsou kompatibilní s oranžovou?

Oranžová barva, která je vnímána jako symbol štěstí a odvahy, je barvou, která se v posledních letech dokázala zařadit do módních trendů. Tomuto tónu, který je vytvořen ze směsi žluté a červené, se daří zachytit vitalitu v každém prostředí, do kterého vstoupí. Můžeme však říci, že je velmi obtížné kombinovat oranžovou s barvami. Oranžovou můžeme použít v kombinaci s modrou, fialovou, bílou a černou. Nehodí se ke každé barvě, a proto, když se nosí oranžová, vzniká velmi poutavý obrázek. Výrazný obraz získáme, když oranžovou, kterou použijeme ve svých dekoracích, zkombinujete s různými barvami. Například její kombinace se zelenou, modrou a tyrkysovou může vnést novou energii do atmosféry vašeho domova.

Jaké barvy jsou kompatibilní s modrou?

Modrá je bezpodmínečně preferovaná a velmi oblíbená barva. Modrá barva, která je symbolem klidu a vyrovnanosti, dokáže dosáhnout barevné harmonie v kombinaci s několika málo barvami. Modrou můžete kombinovat s červenou, žlutou, bílou, hnědou, šedou, oranžovou a růžovou. Opět se stala oblíbenou barvou, protože poskytuje klid ve výzdobě. Modrou a její odstíny, oranžové a růžové odstíny můžeme použít společně v nábytku našeho domu. V kombinaci s bílou, béžovou a zemitými barvami působí v jakousi harmonii, díky níž cítíme teplo domova.

Příklady harmonie  s modrou barvou jsou na následujících fotkách.

Školní set pro prvňáčka Prim 22 A PRIM 22 D 01
Suri 20028 g
Yoko 21035 b

Tabulka shody barev

Bílá – Lze kombinovat s jakoukoli barvou. Zejména s modrou, červenou, černou, béžovou, oranžovou.

Černá – Lze kombinovat s jakoukoli barvou. Zejména s modrou, červenou, růžovou, bílou, žlutou, oranžovou.

Šedá – Lze kombinovat s růžovou, červenou, modrou, zelenou, oranžovou, fialovou.

Hnědá – Lze kombinovat s krémovou, béžovou, růžovou, zelenou, modrou, červenou.

Zelená – Lze kombinovat s hnědou, žlutou, krémovou, černou, šedou.

Růžová – Lze kombinovat se zelenou, modrou, žlutou, béžovou, krémovou, hnědou, bílou.
Oranžová – Lze kombinovat s modrou, bílou, černou, fialovou.

Modrá – Lze kombinovat s červenou, žlutou, bílou, hnědou, šedou, oranžovou, růžovou, béžovou.
Béžová – Lze kombinovat s jakoukoli barvou. Zejména s bílou, černou, hnědou, růžovou, modrou.

Červená – Lze kombinovat s černou, bílou, zelenou, modrou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: